O nas

SATUS to Grupa podmiotów zarządzających funduszami seed i venture capital. Profil działalności SATUS ukierunkowany jest w szczególności na nowatorskie spółki we wczesnej fazie rozwoju, charakteryzujące się najwyższą stopą zwrotu, ale również najwyższym ryzykiem oraz równoczesne skupienie wszystkich działań organizacyjnych i finansowych na ograniczeniu ryzyka inwestycji. SATUS już od kilku lat włącza się w innowacyjne działania. Nie tylko te z branży ITC, ale również w trudniejsze – z sektora biotechnologii czy inżynierii.

Realizacja finansowania innowacyjnych projektów bez ograniczeń branżowych możliwa jest dzięki synergii działań pomiędzy SATUSem, jednostkami naukowymi oraz inwestorami. Grupa łączy w sobie potencjał i zalety funduszy inwestycji zamkniętych, tradycyjnej sieci aniołów biznesu oraz instytucji naukowo-badawczych. Dzięki temu SATUS jest organizatorem całego procesu inwestycyjnego od inkubacji, przez komercjalizację, aż do wykreowania i wyjścia z inwestycji.

Gwarancją sukcesu inwestycji SATUS jest precyzyjne dobranie partnerów, z którymi Grupa na stałe współpracuje. Wspólnie z czołowymi instytucjami otoczenia biznesu SATUS powołał 3 akceleratory – JCI Venture (akcelerator wspierający projekty z obszaru life science), Akcelerator Innowacji NOT oraz Fundusz Zalążkowy KPT (wspiera projekty z obszaru zaawansowanych technologii i transferu wiedzy z uczelni do przemysłu). W 2009 roku SATUS powołał również fundusz branżowy, w którym zrealizowano innowacyjny mechanizm ograniczenia ryzyka dla inwestorów indywidualnych – FIZ AN Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych SATUS. Fundusz ten inwestuje w spółki celowe realizujące budowę obiektów komercyjnych. Z kolei w 2011 roku powołany został wspólnie z Krajowym Funduszem Kapitałowym fundusz Venture Capital oraz nawiązana została współpraca z Centrum Innowacji Akcelerator Technologii Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego.

  • SATUS Venture Sp. z o.o.

    30-394 Kraków, ul. Podole 60

  • E-mail:
    biuro@satus.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress